DOGODILO SE NA DANAŠNJI DAN

10. rujna 1960. godine ponovno je otvorena Pomorska škola u Malom Lošinju.

Godine 1948. zatvoren je Pomorski tehnikum u Malom Lošinju, a učenici su prešli u nautički odsjek Pomorskog tehnikuma u Rijeci.

Uz Pomorsku školu 1960. godine otvorena je Ekonomska škola, a nakon toga i Ugostiteljska škola 1967. godine.

Godine 1990. škola je dobila ime po svom slavnom profesoru Ambrozu Haračiću.  Iste godine otvoren je odjel opće gimnazije u Malom Lošinju.

U školi se uz program opće gimnazije, ove školske godine školuju učenici za ova zanimanja:

pomorski nautičar, tehničar za brodostrojarstvo, hotelijersko – turistički tehničar, konobar,  kuhar i

pomoćni vrtlar-TES

10. rujna 1974. godine otvoren je odjel opće srednje škole u Cresu,  odnosno područni odjel u sklopu Tehničkog školskog centra  iz Rijeke (danas Tehnička škola Rijeka)

Školske godine 1984./85. creski odjel pripaja se Srednjoj školi A. Haračića  u Malom Lošinju u čijem sastavu i danas djeluje. Godine 1991. godine otvara  se Područni odjel opće gimnazije u Cresu.