Gostovanje učenika iz Gleisdorfa u organizaciji Rotary kluba

U organizaciji Rotary klubova Lošinj i Gleisdorf (Austrija), danas, 31.5.2024., nas je posjetilo četvero učenika i dva profesora gimnazije BG/BRG Gleisdorf. Ovo je bio osmi susret s učenicima austrijske gimnazije, a prema tradiciji došao je i Roland Pulsinger, prof. matematike, informatike, geografije i tehničkog crtanja te koordinator projekta. Dolazi s učenicima svake godine.
Pozdravila ih je naša ravnateljica, a profesorica Aldina Burić ih je provela po Školskom muzeju pomorstva i pomorskog školstva i pokazala im školu, a učenici 1.n i 3.n razreda pokazali su im kako se koristi osobna oprema za spašavanje na moru.
Nakon posjeta naše škole nastavili su obilazak Malog Lošinja s odlaskom u Muzej Apoksiomena.