Maturalna zabava 2024.

Maturalnom zabavom u subotu 18. svibnja u 20:30 u hotelu Aurora završetak svog srednjoškolskog obrazovanja proslavili su učenici završnih razreda i to

4. razreda opće gimnazije (4.g) Manuel Cavedoni, Rafaela Funarić, Agnesa Gashi, Anja Amaya Kedves, Hana Krsmanović, Lara Krsmanović, Fay Kujundžić, Elena Majhenič, Nika Maros, Mihovil Matić, Roko Muskardin, Adam Hernandez Pahljina, Elena Picinić, Antonina Sereki, Aurora Stipanov, Damian Sutlić, Martina Škoda, Leona Trupina i Stela Vlašić s razrednicom Sunčanom Dundov.

4. razreda hotelijersko-turističkih tehničara (4.h) Anesa Abdija, Marin Alić, Antonio Andrijčić, Ana Maria Božić, Lea Dlačić, Nina Filipas, Lea Ivanić, Egon Kamalić, Mario Martinolić, Paula Meljankić, Tina Mladar, Damijan Olić, Nikolina Opačić, Viktorija Polak, Nina Romić, Andrea Saganić i Ema Vidović s razrednicom Patricijom Tomich.

4. razred pomorskih nautičara i tehničara za brodostrojarstvo (4.nb) pomorski nautičari Vinko Banković, Petar Ivić, Bono David Jerman, Jerko Kovačević, Barbara Antonia Molaro, Lara Rerečić, Petar Šukara, te tehničari za brodostrojarstvo Vito Andrič Tušup, Ivan Bajrić, Luka Bonić, Marko Gorupić, David Kamalić, Vid Knežević, Fran Krstinić i Rudi Mazarek s razrednicom Danielom Mužić.

3. razred kuhara (3.u) Josip Plasaj i Iris Štuc s razrednicom Tanjom Milković.

U odsutnosti njihovih razrednica 4.g prozvala je profesorica Đurđica Mršić, a 3.u profesorica Barbara Šurlina Bilić.

Nakon svečane prozivke maturantima se prigodnim riječima obratila ravnateljica Jelena Bralić, a u ime Grada Malog Lošinja dopredsjednik Gradskog vijeća Elvis Živković. Maturant Damian Sutlić i maturantica Barbara Antonia Molaro zahvalili su se u ime svih maturanata ravnateljici i svojim profesorima i profesoricama. Uslijedio je ples maturanata koji je otvorila ravnateljica Jelena Bralić i maturant Bono David Jerman kojima su se na plesnom podiju pridružile i razrednice s maturantima Mihovilom Matićem, Egonom Kamalićem i Vidom Kneževićem, a nakon toga maturanti i maturantice otplesali su valcer s partnericama i partnerima te kasnije nastavili ples sa svojim roditeljima.

Uslijedio je red zabave i red prigodnog programa u režiji samih maturanata. Za zabavu je bio zadužen band Macaklini, a program je vodio bivši učenik naše škole Antonio Bujačić. U prvoj pauzi razredi su darivali svoje razrednice te im se obratili kratkim govorima, a sve prisutne nastavnike darivali su ružama. Maturanti 4.nb razreda iznenadili su svoje kolegice, pomorske nautičarke, Laru Rerečić i Barbaru Antoniju Molaro te svakoj darovali buket cvijeća povodom Međunarodnog dana žena u pomorstvu koji se obilježava upravo 18. svibnja. U drugoj su pauzi maturanti otplesali svoje plesove koje su vrijedno uvježbavali proteklih mjesec dana, a koje će otplesati i u školi zadnjeg dana nastave. Ovogodišnja maturalna zabava posebna je po tome što su je organizirali sami učenici maturanti Lea Ivanić i Antonio Andrijčić iz 4.h, Mihovil Matić i Nika Maros iz 4.g i Barbara Antonia Molaro i Bono David Jerman iz 4.nb razreda uz pomoć profesorice Aldine Burić, ispitne koordinatorice te svojih razrednica Patricije Tomich, Daniele Mužić i Sunčane Dundov.

Maturalnu zabavu sponzorirali su Grad Mali Lošinj, Turistička zajednica Mali Lošinj, Lošinjska plovidba-Brodogradilište d.o.o., Jakov Gradnja d.o.o., cafe bar Zagazinjine, pizzeria Orfej, nail studio Noktić vila, beauty studio Tamaris, buffet Balun, pizzeria Buldog, cafe bar Triton, cafe bar Stop, cafe bar Buldog, salon obuće Star, Freya Beauty, restoran Za kantuni, frizerski salon Blond, Masters d.o.o., uslužni obrt Dreni, ribarski obrt Reful, obrt Milić Sabina, klesarstvo Cavedoni d.o.o., restaurant Adriatic by Sićko, cafe bar Priko, restoran Mareta, cafe bar Utopia, Gastma d.o.o., Max bar, tokarska radionica Grakalić, slastičarnica Beny, cafe bar Tamaris, restoran Bocca Vera, pizzeria Mornar, restoran Noštromo, soboslikarsko-ličilački obrt Bujo, Egida Jewelry i Bojčić beach bar.

Bio je ovo svečani oproštaj još jedne generacije naših maturanata, ali posebne po tome što im je početak srednjoškolskog obrazovanja obilježila pandemija, online nastava, izolacije i samoizolacije. Bez obzira na sve iz škole izlaze bogatiji za znanja, iskustva i prijateljstva koja su stekli u ove četiri godine, a koja su ih oblikovala u mlade ljude kakvi su postali. Ponosni smo na njih te im želimo puno uspjeha u životu. Maturanti sretno!

Izvor fotografija: otoci.net