Izradili smo kračune

Tijekom praktičnog rada učenici uvijek pitaju:  „Zašto mi to radimo ?“  ili  „Čemu to služi ?“. Na takva pitanja pokušali smo odgovoriti izradom kračuna.

Svrha ove vježbe kod 1.razrteda tehničara za brodostrojarstvo je postizanje samopouzdanja, ponosa i motivacije… Opravdanost izrade kračuna izražena je u tome da učenici prilikom vježbe nauče čitanje nacrta, izbor materijala, zaštitu na radu,  izradu predmeta po nacrtu, ocrtavanje, rezanje, turpijanje, bušenje ručnom i konzolnom bušilicom, rezanje pilom i brusilicom, brušenje brusilicom, zavarivanje, mjerenje i kontrolu, završnu obradu i bojanje.

U konačnici se ostvari to da učenici budu ponosni na ono što su samostalno uradili, postigli i naučili. Pri tom im vrijeme provedeno na praktičnom radu brzo i u veselju prođe.